Kancelaria Norton Rose Fulbright doradzała PKO BP przy finansowaniu instalacji fotowoltaicznej Miłkowice, która będzie produkować prąd dla Amazona

0
2

Energia elektryczna wytwarzana przez instalację fotowoltaiczną będzie sprzedawana firmie Amazon na podstawie długoterminowej korporacyjnej umowy sprzedaży energii elektrycznej (cPPA). Amazon jest największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej, a ta umowa cPPA pomoże Amazon w osiągnięciu celu jakim jest zapewnienie, aby najdalej w 2025 r., pięć lat przed pierwotnym celem działalność firmy była zasilana w 100% energią odnawialną.

Pracami warszawskiego zespołu Norton Rose Fulbright kierował senior associate Daniel Popek, którego wspomagali associate Karolina Majcher, senior associate Krzysztof Gorzelak i prawnik Daniel Książek (w zakresie transakcji skarbowych), a także prawnik Jakub Chmiel, senior associate Cezary Zawiślak, associate Paula Stępień i prawnik Bartosz Odziemkowski. Dodatkowe wsparcie zapewnili także prawnicy Norton Rose Fulbright z biur w Londynie i Waszyngtonie. Transakcję nadzorował counsel Tomasz Rogalski, który kieruje praktyką energetyczną Norton Rose Fulbright w Polsce.

Q-Energy jest znaczącym zarządcą funduszy koncentrującym się na energii odnawialnej, transformacji energetycznej i zrównoważonej infrastrukturze. Od 2007 roku zespół Q-Energy, składający się z ponad 400 profesjonalistów, zarządza inwestycjami w odnawialne źródła energii o łącznej wartości ponad 11 mld EUR na całym świecie. 

– Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy wspierać bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski przy tej ważnej transakcji, będącej jednym z pierwszych na polskim rynku przypadków finansowania projektowego opartego na umowie cPPA denominowanej w euro – powiedział Daniel Popek, który kierował pracami zespołu Norton Rose Fulbright. – Finansowanie to stanowi kluczowy krok dla naszego klienta – banku Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, który zapewnił długoterminowe finansowanie denominowane w euro na budowę instalacji fotowoltaicznej budowanej przez Q-Energy. Widzimy szybki rozwój w Polsce opartych na umowach cPPA struktur budowlano-finansowych, również denominowanych w euro, które czynią aranżowanie finansowania dominowanego w euro na potrzeby polskich projektów energii odnawialnej bardziej przystępnym dla kredytodawców i sponsorów – dodał.

Artykuł powstał we współpracy z Norton Rose Fulbright.