Branża opieki nad dziećmi/edukacji wczesnoszkolnej dotychczas pozostawała pomijana przez inwestorów w Polsce, mimo że w innych krajach, głównie w Stanach Zjednoczonych i w Europie stanowi błyskawicznie rozwijający się rynek. W samych Stanach Zjednoczonych jego wartość szacuje się na 54,3 miliarda USD. Finansowanie dostarczone przez Movens Capital i grupę aniołów biznesu umożliwiło The Village Network, założonej przez Aleksandrę Kozerę, Agnieszkę Łuczak i Weronikę Matejko-Skwarek, opracowanie platformy informatycznej ułatwiającej tworzenie i prowadzenie “Wiosek”, które stanowią społeczności kierujące się wyjątkowymi zasadami administracyjnymi, komunikacyjnymi i pedagogicznymi. Cześć inwestycji będzie ponadto wykorzystana na przygotowanie wejścia na rynki zagraniczne. Do końca roku The Village Network ma stworzyć 100 takich wiosek swojej społeczności w całej Polsce.
Wioski.co to platforma oparta na modelu oprogramowania jako usługi (SaaS), skierowana do dwóch grup docelowych. Łączy rodziców szukających profesjonalnej opieki dla dzieci z osobami świadczącymi taką opiekę. Usprawnia to proces powrotu matek (ojcowie też są mile widziani!) do pracy po urlopie rodzicielskim, tworząc jednocześnie nowe miejsca pracy poprzez na przykład profesjonalizację usług nianiek i opiekunek. To pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie w zakresie opieki nad dziećmi i edukacji wczesnoszkolnej na skalę europejską, wpisujące się w globalny trend “microschoolingu”.
Movens Capital to wiodący w Polsce/Europie Środkowej i Wschodniej fundusz akcyjny kapitału wysokiego ryzyka i wzrostu, inwestujący w “diamenty technologiczne” w tym regionie.
Prace zespołu B2RLaw nadzorował Starszy Partner Rafał Stroiński, kierowała nimi Starszy Prawnik Teresa Pilecka, a w skład zespołu wchodziła Prawnik Joanna Markowicz-Maciocha.
Jak powiedziała Teresa Pilecka, przy pracy nad tym projektem szczególnie cieszyła ją możliwość doradzania spółce, której wszystkie założycielki są kobietami i stawiającej sobie za główny cel wspieranie kobiet i ich rodzin w powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim poprzez zapewnienie bezproblemowego, skutecznego i bezpiecznego wychowania – stanowiącego wyzwanie dla matek na całym świecie. – Przy obecnych globalnych sukcesach firm zakładanych przez kobiety miło jest widzieć, że również w Polsce nie brak dla nich niezwykłych i rewolucyjnych konkurentek. B2RLaw przoduje we wspieraniu przedsiębiorczych kobiet – skomentowała Teresa Pilecka.
Artykuł powstał we współpracy z kancelarią B2RLaw