Wszystkie farmy są jeszcze w fazie budowy, mają zostać oddane do użytku w 2023 roku. Łączna moc, jaką będą mogły wytworzyć to 98 MW. Elektrownie stanowią część 15-letniej umowy sprzedaży energii zawartej z T-Mobile Polska.
Doradztwo DWF obejmowało opracowanie i negocjowanie dokumentacji transakcyjnej. Całość prac nadzorował dr Karol Lasocki, partner kierujący departamentem energetyki odnawialnej oraz dr Rafał Woźniak, local partner z departamentu prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć.
W skład zespołu zaangażowanego w projekt weszli również: counsel Agnieszka Chylińska, senior associate Krzysztof Jagiełło oraz associates Patrycja Figuła i Mateusz Bąk.
Augusta Energy, która podpisała wstępną umowę sprzedaży projektów z Iberdrola, to spółka joint venture pomiędzy KGAL, niemiecką spółką asset management, oraz V-RIDIUM Power Group, spółką zależną GreenVolt Energias Renováveis.
Iberdrola to jeden z największych na świecie dostawców zielonej energii. Poprzez swoje inwestycje jest obecna w 12 krajach na czterech kontynentach. Ta transakcja zwiększa jej portfolio w Polsce i w sumie da spółce możliwość wytwarzania w naszym kraju energii o mocy 261 MW.
Artykuł powstał we współpracy z DWF.