Greenberg Traurig przeniesie się do najwyższego budynku w UE – Varso Tower

0
7
Iglica Varso Tower, fot. mat. pras. HB Reavis

– Aby sprostać licznym wyzwaniom i w pełni wykorzystać nadchodzące możliwości naszego stale rozwijającego się zespołu, wspólnie podjęliśmy decyzję o przeniesieniu biura z wieloletniej siedziby w budynku Giełdy Papierów Wartościowych do nowej, doskonałej lokalizacji w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie projektów powstających obecnie w Europie. Varso Tower zdecydowanie odpowiada oczekiwaniom Greenberg Traurig i w pełni wykorzystamy tę nową przestrzeń – powiedział Richard A. Rosenbaum, Executive Chairman Greenberg Traurig, blisko związany z regionem europejskim. 

– Podjęliśmy zobowiązanie na kolejną dekadę – nie tylko wobec naszych klientów oraz rynku, ale przede wszystkim wobec przyszłych pokoleń Greenberg Traurig. W tej nowej, otaczającej nas rzeczywistości rozwój niezmiennie pozostaje kluczowy. Dziedzictwo naszej kancelarii opiera się na dążeniu do doskonałości i to my musimy zapewnić naszym współpracownikom jak najlepsze warunki do współpracy i rozwoju – dodał Lejb Fogelman, wieloletni Senior Partner warszawskiego biura kancelarii. 

– Przy adaptacji do nowej rzeczywistości nie możemy zapominać o planowaniu na przyszłość. Już teraz jesteśmy pod wrażeniem możliwości jakie zaoferuje Varso Tower, stanowiąc doskonałe połączenie komfortu, bezpieczeństwa oraz najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju. Varso Tower ma potencjał, aby przez najbliższą dekadę stanowić nowy punkt odniesienia dla całego sektora biurowego – podsumowała Jolanta Nowakowska-Zimoch, partner kierująca praktyką nieruchomości, która wkrótce obejmie stanowisko Partnera Zarządzającego warszawskiego biura Greenberg Traurig, stając na czele kolegialnego zespołu, który wraz z Rafałem Baranowskim i Radomiłem Charzyńskim zastąpi Jarosława Grzesiaka, kierującego biurem od ponad 20 lat.

Varso Tower został zaprojektowany przez architektów z Foster + Partners, międzynarodowej pracowni słynącej z nowatorskich projektów. Budynek, którego ukończenie zaplanowane jest na wiosnę 2022 r., wyróżnia się szklaną fasadą, której każdy element ma aż 4 metry wysokości, co zapewnia doskonałe doświetlenie powierzchni biurowych naturalnym światłem. Varso Tower uzyskał również wysokie noty w certyfikacjach BREEAM i WELL, potwierdzając jakość zastosowanych rozwiązań, których celem jest maksymalna energooszczędność budynku oraz bezpieczeństwo i komfort użytkowników jednego z najbardziej ekologicznych budynków w Polsce. 

Oprócz powierzchni biurowych, w wieżowcu powstaną dwa ogólnodostępne tarasy widokowe, z których jeden będzie położony dwukrotnie wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, a także restauracja i bar z widokiem na panoramę miasta. Varso Tower jest częścią wzniesionego przez HB Reavis wielofunkcyjnego kompleksu Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy. 

Artykuł powstał we współpracy z Greenberg Traurig